Quentus Group DOT-4 produkowany jest na bazie eterów alkilowych glikoli etylenowych oraz dodatków funkcyjnych. Quentus DOT-4 jest nowoczesnym, wysokiej jakości płynem hamulcowym, posiadającym doskonałe właściwości użytkowe, charakteryzującym się temperaturą wrzenia , powyżej 230 °C.

Quentus Group DOT-4 przeznaczony jest do wysoko-obciążonych hydraulicznych układów hamulcowych i sprzęgłowych samochodów osobowych, ciężarowych, autobusów, przyczep, motocykli oraz innych pojazdów do których instrukcja obsługi zaleca stosowanie płynu hamulcowego w klasie jakościowej DOT-4. Płyn należy chronić przed wilgocią przechowywać w oryginalnych szczelnie zamkniętych opakowaniach.

Spełnia normy, specyfikacje:

  • SAE J1703
  • ISO 4925
  • FMVSS Nr 116
  • PN-C-40005

Quentus Group Antifreeze G12+

Olej silnikowy Quentus Group TwoTech Red produkowany jest na bazie wysokorafinowanego oleju mineralnego, oleju syntetycznego, rozpuszczalnika pochodzenia naftowego oraz odpowiednio dobranego pakietu dodatków uszlachetniających zapewniających wymagane własności przeciwkorozyjne i przeciwzużyciowe. Olej wykazuje niską skłonność do zadymiania spalin jak i tworzenia osadów na elementach silnika. W celu ułatwienia dozowania i sprawdzania jakości sporządzanej mieszanki produkt jest barwiony na kolor czerwony.

Olej silnikowy Quentus Group TwoTech Red przeznaczony jest do silników dwusuwowych chłodzonych powietrzem lub wodą o pojemności skokowej cylindra od 20cm3 do 500cm3. Olej może być stosowany do silników pilarek spalinowych, łańcuchowych, kos spalinowych oraz wszelkiego typu sprzęcie ogrodniczym wyposażonym w silniki dwusuwowe. Olej może być dozowany bezpośrednio do zbiornika z paliwem w stosunku 1:50 do paliwa, jeżeli producent nie zaleci inaczej.

Spełnia normy, specyfikacje:

  • API: TC
  • ISO: L-EGD
  • JASO: FC